Marka Isuzu

Japońska marka ISUZU funkcjonuje na rynku motoryzacyjnym od 1916 roku. Obecnie jest wiodącym japońskim producentem samochodów dostawczych i ciężarowych , równocześnie będąc jednym z największych na świecie producentów tego typu pojazdów.

Jest także największym światowym producentem pojazdów użytkowych w kategorii wagowej od 6 t do 16 t. Potwierdzeniem tego jest roczna światowa produkcja jednego tylko modelu – serii N (od 3,5 t do 9 t dmc.) na poziomie ok. 250 000 szt.

Oferowane podwozia sprzedawane są na wszystkich kontynentach i eksploatowane w różnych strefach klimatycznych.  Pojazdy ISUZU cenione są od wielu lat przez klientów z powodu ich niezawodności  i bardzo dobrych jednostek napędowych diesla.

Samochody ISUZU cechują się prostotą konstrukcji, elastycznością zabudowy oraz ponadprzeciętną wytrzymałością na trudne warunki codziennej eksploatacji.

Firma ISUZU jest światowym leaderem w produkcji silników wysokoprężnych dla samochodów  ciężarowych,  dostarczanych również do maszyn budowlanych oraz dla innych producentów pojazdów.